Zábavná zumba

Zábavná zumba

Zumba znamená zábavu, zdraví a krásné tělo. Je to způsob jak si vyčistit hlavu, pobavit se, zhubnout a naučit se hýbat jako bohyně. Pokud hledáte kompromis mezi fitness a zábavou, je to zumba. Určitě stojí za pokus!

Jdu na zumbu

Její název pochází ze španělského slova zumbear, což znamená rychle se hýbat, bavit se. Je to mix hudby, energie, pohybu a širokého úsměvu. Základ zumby jsou vlastně latinsko-americké tance, ale doplněné o aerobic a tanečními styly jako hip-hop, břišní tance, rock and roll … jak slyšíte, opravdu zde najdete téměř všechno. Principem zumby je hlavně radost z pohybu a života. Chvíli se vám zdá, že jste na hodině salsy a hned na to vás dostane energické aerobikové tempo.

Není zumba jako salsa

Zumba sama o sobě má několik stylů. Není to jen zumba a tečka. Tak jako je vícero druhů latinsko-amerických tanců, i zumba má své odnože nebo jinak řečeno typy. Velmi používaná je cumbia, salsa, merengue, calypso, reaggaeton nebo samba. Zumba to není jen pocení, posilovna a dril, ale v první řadě jednoduchost, zdraví, síla a zábava. Zumbou posílíte nejen svalové partie rukou, nohou a břicha, ale její aerobní základ posílí zejména váš kardiovaskulární systém.

Konec zapocení posilovně

Hodina zumby je něco jako diskotéka. Pouštějí se zde jednotlivé písničky, které trvají v průměru asi pět minut. Nebojte se, určitě se nezapomíná na pravidelné přestávky na vydýchání a doplnění tekutin. Takže i když si svojí kondičkou nejste zcela jisté, klidně zumbu zkuste. Netřeba mít stres ani z toho, že si nezapamatujete choreografii. Zumba je pro každého, od malých dětí až po seniory. Zkrátka si přijdete zatancovat. O výběr žánrů opravdu není nouze.

Zrození zumby

Jak toto ojedinělé cvičení vzniklo? Vše má na svědomí Shakira. Tedy její choreograf Alberto Peréz. Na hodinu aerobiku přinesl nesprávná CDčka s latinskoamerickou hudbou. Na místě si vymyslel choreografii a nyní cvičí na světě zumbu pět milionů lidí.

Víte kolik v průběhu jednoho cvičení (1h) vytancujete? Celých 800 kalorií. Zaprvé – vyformujete si postavu. Zadruhé – nastartujete metabolismus a budete rychleji spalovat. Zatřetí – pobavíte se. Začtvrté – uděláte něco pro své zdraví. Ještě stále váháte? Neváhejte!

Ohodnotit