Sex na prvním rande. Do kdy čekat?

Sex na prvním rande. Do kdy čekat?

Existují zásady typu sex až po třetím, či dokonce po pátém rande. Jiné ženy, konzervativnější, chtějí nejdříve týdny nebo měsíce chození, dokud se muži oddají. Dokonce existují ženy, které stále razí zásadu, sex až po svatbě. A co sex na prvním rande?

Minulost vs. přítomnost

Přes internet, venku, cíleně nebo náhodou … je jedno jak jste se poznali. Byli jste na první příjemné romantické večeři, později na procházce v parku u řeky. Doprovodí vás domů, když najednou přichází moment loučení. Pokud vám bylo spolu dobře a nejste příliš ostýchaví, políbíte se. Možná se trochu začervenal. Tak to bylo v minulosti. Nicméně stále častěji se již na prvním rande setkáváme s větou: „Nechceš jít ke mně?“ A to nejen ze strany mužů ale i ze strany žen! Čemu vděčíme za tuto změnu a jak na ni reagovat?

Nastala změna

Žijeme ve světě, kde lidé stále častěji nečekají na různé věci. Nečekáme na dopisy, píšeme maily, nečekáme na rozhovor s kamarádkami, zavoláme jim, nečekáme na lásku, užíváme si sex! Užíváme si ho, dokud ještě neznáme chyby druhého člověka, dokud nám nepřekáží jeho chování, jednoduše řečeno, dokud ho neznáme. Když nás někdo odmítne, máme pocit, že nás nechce a že ho nepřitahujeme, cítíme se hloupě a neumíme pochopit, kde nastal problém. Proč však vidíme čekání na sblížení jako problém? Je čekání na sex staromódní?

Upadá morálka?

Mnohé ženy se bojí sexu na prvním rande, avšak i tak je láká. Celý večer byl milý, pozorný a vtipný, šarmantní genleman a ony chtějí zjistit, zda je stejně božský i v posteli. Některé mají uvnitř drobnou výčitku. Spát s chlapem, kterého neznají, to přece není to, k čemu byly vedeny. Avšak dodržuje ještě dnes někdo morální zásady? A možná nemorální není to správné slovo pro sex na prvním rande. Přívlastky se dají najít různé. Výstižnější je spíš slovo časný či předčasný, ale i tajemný a lákavý. Můžeme ve světě plném nemorálnosti soudit lidi za sex, když na něj mají chuť?

Touha nebo rozum

Takže, připomeňme si situaci v jaké se nacházíte. Stojíte před vaším domem, doma nikdo není. Snažíte se ještě chvíli vést nenucený rozhovor, jen abyste si promysleli strategii následujících sekund. Možná se bojíte, že ho vystrašíte, a možná jste neměli sex už příliš dlouho a nejraději byste se od samé touhy na něj vrhli přímo na ulici. Buďme upřímné, je to chlap! Je malá pravděpodobnost (i když nějaká zde přece jen je), že vás odmítne, hlavně když se s vámi cítil dobře a líbíte se mu. Nicméně, dámy, pokud vám nejde o sex na jednu noc, ale o potenciální budování vztahu, kde zmizelo to romantické poznávání se, které je na vztahu takové kouzelné? Kde se vytratily pohlazení, randění, stále intenzivněji polibky a stále delší loučení? Věřte, že pokud se trochu poznáte, bude to mnohem hezčí zážitek pro vás a v neposlední řadě i pro vašeho nového přítele, protože city se stanou součástí celého aktu. Možná přece jen platí staré známé: Na dobré věci se čekat vyplatí.

Ohodnotit