Pět hříchů proti pleti

Pět hříchů proti pleti

Krásná a dokonalá pleť, pokud nám nespadla přímo z nebe, vyžaduje hodně námahy a péče. Denně jí však, někdy nevědomky, jindy z lenosti, ubližujeme. Jaké jsou podle kosmetiček největší hříchy, které můžete na pleti spáchat? Dočtete se je v Lillian.

Hřích 1: Neodlíčená do postele

Nejčastější problém každé z nás. Přijdete domů pozdě večer zcela vyčerpaná, a těch pár minut v koupelně představuje v tom momentě zaběhnutí maratonu. Obětujte svůj čas, jinak vám to vaše pleť „oplatí“ ucpanými póry v podobě nepříjemných černých teček, drobnými vyrážkami, zarudnutím a polámanými řasami. Odličovat se každý večer je nejzákladnějším ženským návykem, který byste za každých okolností měli dodržovat.

Hřích 2: Indulona na všechno

I když máte bezchybnou pleť a nechce se vám investovat peníze do drahých krémů, nezapomínejte, že vaše pleť si každé vaše kosmetické „selhání“ pamatuje.
Nemusíte používat luxusní krémy, stačí si vybrat i mezi lehce dostupnými v drogerii. Indulonu tedy nechte na jiné části těla a vy si vyberte jeden denní krém (nejlépe hydratační) a jeden krém na noc dle typu pleti. Pokožka vaši péči ocení.

Hřích 3: Drsný peeling

V první řadě je třeba si uvědomit, že peeling má pleti pomáhat zbavovat se odumřelých částí, a ne ji ničit. Peeling nepoužíváme každý den (pouze speciální výrobky, které to dovolují, jak na problémovou a mastnou pokožku), naopak stačí ho používat při mastnějších typech pleti jednou za týden a při sušších jednou za dva týdny.
Vše závisí na vašem typu pokožky. Pokud byste se snažili vysušovat si pokožku častěji, výsledkem bude její zbytečné opotřebovávání a zatěžování, a v neposlední řadě ji zbavujete nových zdravých buněk.

Hřích 4: Domácí „vytlačování“

Každá kosmetička vám řekne, že vytlačovat si ucpané póry doma, je největším hříchem, jaký můžete své pokožce provést. Vždy (opakuji VŽDY) se svěřte při těchto problémech do rukou odborníků. V opačném případě vám hrozí nepěkné jizvičky, zarudlá místa a stále se zapalující vyrážky. Kosmetička vám kromě toho poradí, jak ucpaným pórům předejít, jakou kosmetiku používat, atd..

Hřích 5: Sluneční paprsky

Jaro je už tady a s ním první sluneční paprsky. Právě oni oplývají silnou intenzitou slunečního záření a opalují pokožku mnohem rychleji než v létě. A dámy, ve snaze získat co nejdříve opálený vzhled, se jim vystavují bez správné ochrany. Kromě spálení pokožky, která má pro ni téměř „smrtící“ účinek, se časté opalování projevuje ve starším věku zvýšeným výskytem vrásek. Pokud milujete první sluneční paprsky, tak si je užívejte, ale s vrstvou kvalitního opalovacího krému.

Ohodnotit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.