Pět důvodů proč nemít sex na dovolené

Pět důvodů proč nemít sex na dovolené

Sex není vždy nejlepším řešením, jak si na dovolené zablbnout. Dovolená je čas, kdy jsme plní chuti do života a entuziasmu, odhodlaní relaxovat. A také čas na to mít neskutečně dobrý sex, mnoho dobrého sexu! Nepřehánějte to!

Časopisy, magazíny a televize nám radí jak promilovat dovolenou se svým stabilním partnerem, sexuálním partnerem nebo jak ulovit lásku na dovolené. Zdravý rozum nám však radí opačně. Sex na dovolené nemusí být zrovna nejlepší nápad. Proč? Zde je 5 důvodů.

1. Na dovolené se pije

Shakespeare 4 století dozadu velmi moudře poznamenal, že alkohol sice podporuje touhu mít sex, ale snižuje schopnost mít ho. A to platí jak pro ženy, tak i pro muže. Alkohol zpomaluje reflexy, orgasmus nevyjímaje. Alkohol ho ochromuje. Rovněž ovlivňuje i naši častokrát neuváženou volbu sexuálního partnera, místa a aktivity. Alkohol nepřeje ani smysluplné debatě, takže to zda se jdete vyspat s někým HIV pozitivním, ženatým případně úchylným se dozvíte až v momentě kdy budete nést následky své zhýralosti.

2. Dejte pozor na antikoncepci

Zapomněli jste si své antikoncepční pilulky doma, ale spoléháte se nato, že ten druhý určitě přinese kondomy. Zvyšte opatrnost, abyste si jako suvenýr nepřinesli domů ukřičené dárkové balení. Hrajete tak ne ruskou, ale dětskou ruletu. Neomlouvejte se sami sobě, že žijete jen jednou, že máte dovolenou, že jeden nechráněný sex přece nemůže spustit lavinu událostí, která skončí novým životem. Může!

3. Když jste mrzutý

Pokud máte pocit, že všichni jsou proti vám, rodina do vás hustí, jak to žijete, kamarádi mají své životy, v horším případě uspořádáné a spokojené, jen vy se cítíte jako neusazení. Každý se ptá, proč jste skleslí, proč žijete jak žijete a všichni vám radí. Nejraději byste odletěli kroužit s družicemi po oběžné dráze, ale vy jedete na dovolenou! Takový zranitelní můžete snadno podlehnout vábení sekty nebo sexu. Sex stejně jako alkohol nic nevyřeší. Takže pokud jím jdete překonávat svoji osamělost nebo frustraci, rychle na to zapomeňte. Věřte, že sexuální faux-pass vaši frustraci ještě znásobí.

4. Máte nerealistická očekávání

Jste romanticky naladěná, přišly dlouho očekávané prázdniny, za které jste utratili majetek, každý vám říká, že máte skvělého partnera, jste oba trošku podnapilí a ještě je i nový rok a vy jste neměli plnotučný sex už pořádně dlouho a teď si to můžete vše vynahradit . Pokud máte příliš velká očekávání, jste automaticky v napětí a vaše tělo vám to dá pocítit. Takže pokud úzkostlivě, s radostí a šíleným očekáváním najdete ten den S, vezměte případné selhání s humorem. I proto je plánovat geniální dovolenkový sex, a žít z této myšlenky půl pracovního roku, dvousečnou zbraní.

5. Skutečně potřebujete objetí, pohlazení, ticho, teplo, tekutiny a tišení bolesti

Celé prázdniny, cestování, rodina, party, pití, jedení, utrácení, kulturní památky, milion lidí, vjemů, podnětů vás rozporcovali a udělali z vás puzzle o 1000 kouscích. Až tak, že potřebujete někoho kdo vás složí a odnese do postele. Pokud je to váš případ, zřejmě na sex nemáte ani pomyšlení. Pravděpodobněji očekáváte mačkání, hlazení, pocit bezpečí a sounáležitosti. Mnoho lidí si ale nedokáže vyžádat právě tuto odlehčenou verzi tělesného kontaktu, takže za účelem být si blízko strpí i sex. Zkuste si osvojit pár něžných slovíček, které když použijete, pochopí to i druhá strana, že nechcete sex, ale pohlazení.

Samozřejmě existuje i důvod číslo 6: vy nebo váš partner zkrátka nemáte náladu. Ať už je dovolená nebo ne, je to důvod, který musíte brát vážně za každých okolností.

Ohodnotit