Péče o blond vlasy

Péče o blond vlasy

Mnohé ženy touží po blond odstínech svých vlasů. Když si však tento sen splní, zjistí, že péče o takové vlasy není nejjednodušší. Vlasy se snadno lámou, třepí se, barva se snadno vymyje a změní barvu, případně barva od začátku není „ta pravá“. Udržet si pak krásné a zdravé blond vlasy je přímo zázrak. Co dělat, aby byly blond vlasy krásné a zdravé?

Tím, že je vlas odpigmentovaný kvůli stálému odbarvování, potřebuje hodně hydratace. Pokud máte blond vlasy, měli byste se zaměřit na jejich hydrataci. Výhodou je velmi široká paleta hydratačních prostředků na trhu. Můžete sáhnout po hydratačním šamponu, který bude o vaše vlasy pečovat každým umytím. Můžete také použít hydratační kondicionér, masku nebo sérum. Kúry jsou na suché blond vlasy vynikají díky tomu, že jejich působení vydrží déle.

Nezanedbávejte také pravidelné návštěvy u kadeřnice. Pravidelné zastříhávání je pro blond vlasy nezbytností. Mnoho žen nemá rádo zastříhávání právě proto, že si chtějí nechat narůst dlouhé vlasy. Krása každých vlasů se ale skrývá v jejich zdraví, proto dlouhé a zničené vlasy nebudou nikdy krásné. Dejte si proto konečky pravidelně zastřihnout, i kdyby se jednalo jen o pár centimetrů.

Mít krásnou blond barvu je někdy obtížné. Tak jako u jiných odstínů, i u blond známe barvy teplé (jdou více do zlata) a studené. Pokud chcete na své hlavě docílit studenou blond barvu, můžete sáhnout po stříbrném šamponu – takto se jmenuje fialový šampon, který vytáhne zlatou barvu z vlasů a ponechá je ve studeném tónu. Na trhu je již k dispozici i fialová maska. Šampón i masku naleznete v dobrých kadeřnictvích nebo kadeřnických potřebách. V lékárně také seženete Genciánovou violeť, která je hlavní složkou těchto fialových šamponů a masek. Pár kapek rozředěných v několika litrech vody vám také pomůže docílit efekt studené blond, buďte však opatrné – kromě silného vysušování vlasů vám také zůstanou fialové prsty i polovina koupelny.

Za krásnými blond vlasy se otočí nejeden muž a touží po nich nejedna žena. Pokud jste i vy blond, nezapomínejte na správnou péči. A pokud se na blond barvu teprve chystáte, máte se na co těšit.

Ohodnotit