Jak si zvýšit sebedůvěru?

Jak si zvýšit sebedůvěru?

Znáte to. Při rozhovoru několika lidí mlčíte, přinejlepším mluvíte jako poslední. Pokud vejdete do konferenční místnosti hledáte především místo vzadu. Nehledáte příliš často oční kontakt a kontakt s cizími lidmi je pro vás tabu.

Malé sebevědomí

Dá se sebevědomí zvýšit? Jak dosáhnout toho, aby mě lidé vnímali jako sebevědomého člověka? Tyto otázky pravděpodobně řeší mnoho z nás. Řeknu vám proto zaručené metody jak na to, aby vás lidé vnímali jako sebevědomého člověka plného energie.

  • Aktivita. Aktivita léčí strach. Čím více vyčkáváte v různých situacích, tím více si ničíte svou sebedůvěru. Proto při rozhovorech mluvte jako první. Nebojte se vyjádřit svůj názor. Buďte aktivní v celém svém životě. Pamatujte, pasivita zabíjí naši sebedůvěru.
  • Myslete pozitivně a do své hlavy vkládejte především pozitivní obrazy. Častokrát si představíme fiktivní negativní konec bezvýznamné situace a podvědomí nám zabrání provést aktivitu. Zkuste více přemýšlet nad pozitivními věcmi. Negativní myšlenky vám zabraňují jednat. Pokud nečiníme, naše sebedůvěra tím upadá.
  • Uvědomte si, že každý na koho se podíváte je také člověk jako vy. Ať už je to osobnost, celebrita nebo váš soused, nikoho z těch lidí se nemusíte bát. Nikdo z vás nekousne. Mnoho lidí si představuje nějakého člověka v mnohem lepším světle než sebe, a to ničí jeho sebedůvěru. Jenže každý je jen člověk a vy budete sebe vnímat v takovém světle v jakém vy chcete. Proč by člověk měl nad sebou přemýšlet negativně?
  • Choďte o 25% rychleji než dosud. Vaše tělo tehdy říká „musím vyřídit rychle něco důležitého a teď jdu na důležité místo“. Toto potřebujete ze sebe vyzařovat.
  • Neustále vyhledávejte oční kontakt. Oční kontakt vám pomůže v budování vaší sebedůvěry. Pokud při rozhovoru díváte jinam a ne do očí, dáváte tím najevo, že si nejste jisti svými slovy případně, že nemluvíte pravdu.
  • Všude, kam přijdete sedejte si především dopředu. Lidé si vždy sedají dozadu a tím vyzařují, že se bojí toho co je před nimi. Nebojte se ničeho co je před vámi a sedejte si vždy dopředu. Ve škole, na přednášce, …
  • V rozhovorech mluvte vždy mezi prvními. Pokud mluvíte jako poslední nebo rovnou mlčíte dáváte tím najevo, že si myslíte, že váš názor je nezajímaví a nejste si jím jistý. A to přece není pravda.

Doufám, že jsem vám těmito způsoby pomohl zvýšit si svou sebedůvěru. Aplikujte tyto způsoby každý den a uvidíte jaké budete mít výsledky.

Ohodnotit