Co jste možná nevěděli o fidget spinneru

Co jste možná nevěděli o fidget spinneru

Co to ten fidget spinner je? Kde se tu vzal? Máte-li profil na sociálních sítích, tak jste si za posledních pár týdnů určitě všimli obrázků nebo videí s touto rotační hračkou. Co jste ale určitě nezjistili se dozvíte v našem článku.

Za návrh anu korunu

Catherine Hettinger je tvůrkyní této hračky a uvedla ji už před 20 lety. V roce 2005 si bohužel nemohla dovolit prodloužit patent (za 400 dolarů) a tím veškerá práva ztratila. Mnoho firem v dnešní době Fidget Spinner vyrábí a práva nemusí řešit.

Fidget spinner nic neléčí

Velice často se objevují zmínky o tom, že má Fidget Spinner léčivé účinky u autismu nebo obsedantně kompulzivní poruchy. Vědci tyto informace vyvrací, účínek se prý přeceňuje.

Porovnejte si ceny Fidget Spinnerů na Srovname.cz a nakupte jej nejvýhodněji.

Školy je zakazují

Školy ve Spojených státech zakazují, aby děti spinnery používaly. Více je to rozptyluje, než aby je to uklidnilo. Navíc se může stát, že je děti mohou vdechnout.

Můžete se zranit

V Austrálii si teprve 7 letý chlapec poranil fidget spinnerem oko, když ukazoval trik svým kamarádům. V Americe zase dívka snědla ložisko ze spinneru a málem se udusila. Proto je nerozebírejte ani vy.

 

Co jste možná nevěděli o fidget spinneru
Ohodnotit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.